Szkoła Podstawowa nr 7

Jaka jest prawidłowa pisownia nazw własnych, którą powinny stosować np. placówki oświatowe? Powszechnie używa się nazw, w których rzeczownik numer pisany jest z małej litery np. Szkoła Podstawowa nr 7, a przecież w nazwach instytucji tylko spójniki i przyimki piszemy małą literą.
Nie tylko spójniki i przyimki w nazwach instytucji piszemy małą literą (nb. tak lepiej powiedzieć niż: z małej litery), ale także skróty, np. XIV LO im. Stanisława Staszica lub kościół pw. św. Jacka. Pisownia skrótu nr budzi mimo to wątpliwości, dlatego Rada Języka Polskiego zajęła się tym szczegółem ortograficznym i zaleciła stosowanie małej litery (zob. jej orzeczenia w Nowym słowniku ortograficznym PWN).
Mirosław Bańko