Szpital jednoimienny

Dzień dobry,
do walki z koronawirusem organizuje się jednoimienne szpitale zakaźne. Co oznacza to określenie i skąd się wzięło?
Pozdrawiam,
Łukasz
Imię dawniej oznaczało nazwę (inaczej mówiąc: słowo imię było dawną nazwą współczesnego słowa nazwa). Jednoimienny więc to – strukturalnie rzecz biorąc – ‘mający jedną nazwę’, czyli po prostu ‘jednolity, będący tego samego rodzaju’. Oprócz szpitali jednoimiennych istnieją np. zawory jednoimienne, tętnice jednoimienne czy jednoimienne naboje elektryczne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski