Szyk przydawki

Który z wariantów należałoby uznać za wzorcowy: mistrz polskiej ortografii czy mistrz ortografii polskiej? Czy szyk wyrazów ma w obydwu z nich jakiekolwiek znaczenie?
Zdecydowanie: mistrz polskiej ortografii. Druga forma – mistrz ortografii polskiej – jest poprawna tylko wtedy, gdy uznamy, że wyrażenie ortografia polska stanowi termin specjalistyczny (a tak przecież nie jest).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski