Szynka, Słonina a ubezpieczenie

Dzień dobry, proszę o pomoc jak poprawnie odmienić takie nazwiska: Jan Słonina, Jan Szynka w następującym zdaniu Stwierdzam objęcie ubezpieczeniem Pana Jana Słoniny czy Jana Słoninę, Pana Jana Szynki czy Jana Szynkę. W jakim przypadku w tym zdaniu należy te nazwiska odmienić ? W dopełniaczu czy w bierniku?
Jan
Pytanie nie dotyczy odmiany, lecz składni – ma Pan bowiem wątpliwości, czy użyć biernika czy dopełniacza. Wyrażenie objęcie ubezpieczeniem wymaga dopełniacza – powiemy zatem (i napiszemy): Stwierdzam objęcie ubezpieczeniem Pana Jana Słoniny i Pana Jana Szynki. Swoją drogą, słowa pan nie zapisałabym w tym kontekście od wielkiej litery – nie jest to zwrot adresatywny.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski