Ta książka dobrze się czyta

Czy mógłbym prosić o opinię w sprawie poprawności używania zwrotu czytający się (tekst, magazyn)? Wydaje mi się, że taka konstrukcja mówi nam, że ów podmiot (gazeta, tekst)… sam się czyta. Czy rozumuję poprawnie?
Słowo się nie zawsze wskazuje na zwrotny charakter czynności. Można by powiedzieć, że słowniki PWN świetnie się sprzedają, i nie znaczyłoby to wcale, że same wychodzą z półek i idą do kasy. Myślę, że o niejednej książce można powiedzieć też: „Ona się świetnie czyta”. Jeśli tak zbudowane zdanie brzmi w Pana uszach trochę zbyt kolokwialnie, proponuję je nieco zmienić:. „Świetnie się ją czyta”.
Mirosław Bańko, PWN