Tajna Rada Wielkiej Brytanii

Witam,
nurtuje mnie pytanie, czy nazwę Tajna Rada (chodzi o organ doradczy angielskich monarchów) powinno się zapisywać wielkimi literami czy może raczej małymi: tajna rada, jak np. gabinet (organ, który ją potem zastąpił).
Tajna Rada Wielkiej Brytanii, zwana także Tajną Radą Jej Majestatu, jest indywidualną (jednostkową) nazwą instytucji, więc jej nazwę (także tę skróconą: Tajna Rada) zapisujemy od wielkich liter. Ale możliwy jest oczywiście także kontekst, w którym wyrażenie tajna rada zostanie użyte jak nazwa pospolita, czego konsekwencją będzie zapis od małych liter, np. Dopiero członkowie piątej tajnej rady otrzymali te uprawnienia.
Adam Wolański