Taki jak

Szanowna Redakcjo,
czy powinien być przecinek przed jaki w zdaniu: Proces edukacji, taki, jak go rozumiem, zakłada równorzędność wszystkich jej uczestników. Czy cofamy tu przecinek i wtedy jest on zbędny po taki? Znalazłam poradę, w której jest o tym mowa.

Dziękuję i pozdrawiam
Katarzyna C.
Szanowna Pani,
w podanym miejscu nie postawiłabym przecinka, na co wskazuje zasada 365.
Ponadto całość obejmująca taki jak, ujęta w przecinki: Proces edukacji, taki jak go rozumiem, zakłada równorzędność wszystkich jej uczestników wyraźniej podkreśla uzupełniający charakter wtrącenia.
Agata Hącia