Taki wiatr mi nie straszny (!)

Jak należy napisać nie straszny czy niestraszny (i dlaczego): „Taki wiatr mi nie straszny”?
Takie zdania jak podane w pytaniu można by traktować jako powstałe przez pominięcie orzecznika jest i zapisywać rozdzielnie, na wzór rzeczowników użytych w funkcji orzecznika, por. „Nie wstyd ci tak bałaganić?” (zasada [181] WSO PWN). WSO nie przewiduje jednak analogicznego wyjątku dla przymiotników, więc w zgodzie ze słownikiem należy pisać łącznie: „Taki wiatr mi niestraszny”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski