Tamiya

Dzień dobry,
jak należy poprawnie zapisać nazwę Tamiya w odmianie? Podobnie jak Nagoya, czyli Nagoja, Nagoi itd.?
Dziękuję
Zasadniczo zakończenie -ja po samogłosce należy zapisywać wg wzoru alejaalei. Wobec tego odmiana w liczbie pojedynczej przedstawia się następująco: DCMs. Tamii, B. Tamiyę, N. Tamiyą.
Tu jednak pojawiają się wątpliwości, ponieważ z reguły podawanej przez autorytatywne słowniki wynika, że dotyczy to tylko litery j, nie głoski [j]. W związku z tym należy też zaakceptować zapisy DCMs. Tamiyi.
Wniosek: oba zapisy są poprawne, a sam uznałbym je za wzorcowy zapis Tamiyi.
Problem ten pojawiał się już w naszej poradni, proszę o przeczytanie porad: Herzliya, odmiana nazw tureckich, Safiya.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski