Tarja

Witam. Jak należałoby poprawnie odmieniać imię Tarja w dopełniaczu liczby pojedynczej: Tarii czy Tarji? Jest to imię żeńskie funkcjonujące m.in. w Finlandii (np. Tarja Turunen, była wokalistka fińskiego zespołu metalowego Nightwish).
Dziękuję i pozdrawiam Redakcję.
Zapis Tarii miałby uzasadnienie, gdyby formą podstawową imienia była Taria. A skoro imię ma postać nieco inną – Tarja, to odmieniamy je i piszemy tak: DCMs. Tarji. B. Tarję, N. Tarją, W. Tarjo a. Tarju.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski