Te rupiecie czy te rupieci?

Czy forma rupieci jako mianownik liczby mnogiej od słowa rupieć jest akceptowalna? Tak zawsze mówiło się w moim domu, a jednak ktoś ostatnio zwrócił mi uwagę, że powinno się mówić rupiecie. Skoro mamy śmieci i śmiecie, to czemu nie rupieci i rupiecie?
Łączę wyrazy szacunku
Mamy i rupiecie, i rupieci. Forma rupieci jest bardzo przestarzała – już pochodzący sprzed półwiecza Słownik języka polskiego pod redakcją Doroszewskiego rejestruje ją jako rzadką. Nie oznacza to jednak, że jest błędna. Dopóki żyją ci, którzy wynieśli ją z domu, będzie poprawna.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski