Tearfly

Szanowni Państwo,
jak odmieniać nazwisko Tearfly? Doktor Johannes Tearfly występuje w powieści Blizna Miéville’a i jest tam odmieniany bez apostrofu (Tearflya, Tearflyowi itd.) – czy to prawidłowa pisownia?
Pozdrawiam
Odmiana i zapis form nazwisk zależą od wymowy. Nazwisko to przypuszczalnie należy wymówić jako [terflaj]. W związku z tym właściwy będzie wzorzec odmiany taki sam jak dla polskiego nazwiska Kulej, tzn.: DB. Tearflya, C. Tearflyowi, N. Tearflyem, Ms. Tearflyu (apostrofu w tym wypadku nie potrzebujemy).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski