Technologia w nazwach

Dzień dobry,

zwracam się z prośbą o odpowiedź, w jaki sposób należy pisać nazwy technologii. W swojej pracy spotkałam się z taki sformułowaniami, jak: technologia Internetu Rzeczy, technologia Przemysłu 2.0 czy technologia Modelowania Informacji o Budynku. Zastanawia mnie powszechne użycie w takich przypadkach stosowania dużych liter, co uważam za przyjęcie wzorców z języka angielskiego. Według mnie zapis powinien wyglądać następująco: technologia modelowania informacji o budynku. Anna

Szanowna Pani,

podzielam Pani stanowisko -- wielka litera jest tu niepotrzebna. W wielu dziedzinach nauki przyjęło się zapisywać nazwy obszarów wiedzy od wielkich liter, jednak jest to sprzeczne z zasadami ortograficznymi.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski