Ten a to

Firma, dla której pracuję, rozpoczęła ostatnio w Krakowie nową kampanię reklamową. Tajemnicze hasło na wszystkich plakatach głosi: Kto ma wiedzieć, to wie. Czy przypadkiem nie został popełniony błąd? Która wersja z następujących: Kto ma wiedzieć, to wie i Kto ma wiedzieć, ten wie jest poprawna?
Oczywiście, poprawna forma to: Kto ma wiedzieć, ten wie. Być może hasło to nawiązuje do formuły używanej w komunikacji internetowej: KMWTW, odnoszącej się do wiadomości przeznaczonej tylko dla wtajemniczonych. Tak czy inaczej, należało użyć zaimka ten.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski