Ten, kto nie lubi mężczyzn

Problem niezwykle mnie swędzący: mamy mizantropię, mizoginię i mizandrię / mizoandrię / mizandryzm, natomiast jedynie mizantropa, mizantropkę, mizogina i mizoginkę. Rozumiem, że w naszym kraju błędnie utożsamia się feminizm z niechęcią do mężczyzn, jak jednak można by poprawnie semantycznie określić osobę cechującą się takąż niechęcią?
Gdyby zaistniała potrzeba nazwania osoby czującej niechęć do mężczyzn, z pewnością język poradziłby sobie. Zapewne skorzystalibyśmy z jakiejś analogii, na przykład do pary hipochondria – hipochondryk (wówczas stworzylibyśmy nazwę mizoandryk).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski