Tennessee

Jak poprawnie odmienić imię męskie Tennessee (znanego dramaturga T. Williamsa)? Czy ono w ogóle się odmienia?
Tennessee Williams to w gruncie rzeczy pseudonim artystyczny, bo pisarz nosił imię Thomas. Nie zmienia to faktu, że przybrane imię jest w jego wypadku uznawane powszechnie za właściwe. Można je odmieniać, zapisując następująco: DB. Tennesseego, C. Tennesseemu, NMs. Tennesseem.
Częściej jednak spotkać się można z nieodmiennością tego imienia, co wspierają słowniki. W związku z tym za wzorcową należy uznać nieodmienność. Warianty z naszymi końcówkami gramatycznymi uznamy zaś za akceptowalne.
Jan Grzenia