Termin decyzji

Która forma jest poprawna: skrócić decyzje do dnia 20 maja czy z dniem 21 maja? Czy z obu określeń wynika, że decyzja dnia 21 maja już nie obowiązuje ?
Przede wszystkim niepoprawne i niejasne (bo nielogiczne) jest sformułowanie skrócić decyzję – chodzi raczej o skrócenie terminu nadsyłania decyzji. Zdanie: Skrócono termin nadsyłania decyzji do 20 maja oznacza, że 20 maja mija termin nadsyłania decyzji. Zdanie zaś: Skrócono termin nadsyłania decyzji z dniem 21 maja oznacza, że 21 maja postanowiono (np. wydając odpowiedni komunikat), że termin nadsyłania decyzji zostanie skrócony.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski