Teza

Nauczycielka kwestionuje tezę która miała być napisana jako zdanie pojedyncze orzekające. Czy ta teza jest poprawna?
Nie nad każdym człowiekiem wisi fatum.
Nie bardzo rozumiem pytanie. Jeśli pyta Pani (Pan?) o to, czy zdanie jest zbudowane poprawnie, to odpowiadam: tak. Jeśli pytanie dotyczy typu zdania, to odpowiadam: jest to zdanie pojedyncze oznajmujące (orzekające).
Do kwestii poprawności merytorycznej tezy nie mogę się odnieść, ponieważ nie znam całego tekstu, którego jest ona ilustracją.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski