Thommée

Szanowni Państwo,
mam problem i będę wdzięczna za pomoc w jego rozwiązaniu. Czy nazwisko Thommée (francuskie nazwisko, polski posiadacz) powinniśmy odmieniać, czy też jest nieodmienne?
Z góry dziękuję.
Jako nazwisko francuskie ma, również w polskim kontekście językowym, akcent na ostatniej sylabie. To pozwala nam na rezygnację z jego odmieniania. Ze względu na zrozumiałość należałoby jednak nazwisko to poprzedzać jakimś wyrazem odmienianym: imieniem albo wyrazem pospolitym, pisząc np. z panem Thommée. Chodzi o jednoznaczność, bo takie samo nazwisko żeńskie będzie w każdym wypadku nieodmienne.
Możemy też nazwisko to odmieniać: DB Thomméego, C. Thomméemu, NMs. Thomméem. Moim zdaniem lepiej wybrać formę odmienianą.
Jan Grzenia