To dziecko, to zdjęcie, to pole…

Witam. Jestem osobą starszą, która uczyła się, że mówi się np. to dziecko, to wydarzenie itd. Teraz często słyszę że używa się zwrotów te dziecko, te wydarzenie itd. Według mnie jeśli te dotyczy liczby mnogiej, więc użycie ich w podanych przykładach nie jest poprawne. Więc jak jest poprawnie? To dziecko czy te dziecko?
Tylko to dziecko, to pole, to wydarzenie, to zdjęcie, to jajko, to piwo, to słońce… – zaimek wskazujący rodzaju nijakiego liczby pojedynczej ma formę to.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski