Topinambur

Mam pytanie dotyczące warzywa o nazwie topinambur. Prosiłbym o podanie jego deklinacji. W obiegu używany jest dopełniacz w formie topinamburu oraz topinambura. Która wersja jest poprawna?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Słowniki podają tylko jedną postać dopełniacza: topinamburu (zob. choćby WSO).
Jak Pan jednak zauważył, w uzusie są obie formy – zarówno ta z końcówką -a, jak i ta z końcówką -u. Ta pierwsza ma nawet pewną przewagę (564 tys. użyć) nad drugą (459 tys.). Być może więc kiedyś forma topinambura zostanie skodyfikowana, przynajmniej jako potoczna.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski