Torba upominek czy torba upominków?

Dostaniesz torbę upominek czy: Dostaniesz torbę upominków?
Obie konstrukcje są poprawne, lecz każda z nich ma inne znaczenie.
Dostaniesz torbę upominek znaczy ‘dostaniesz torbę, która jest upominkiem’, ‘dostaniesz torbę w charakterze upominku’. Mamy tu wyrażenie torba upominek, które swą strukturą przypomina np. jajko niespodziankę.
Zdanie Dostaniesz torbę upominków znaczy ‘dostaniesz torbę pełną upominków’.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski