Tropie

Dzień dobry
Proszę o poradę, jak powinnam prawidłowo odmienić wieś Tropie (powiat strzyżowski) przez przypadki. Nazwa wsi została prawdopodobnie utworzona od miana osadnika lub właściciela wsi *Tropa. Z góry bardzo dziękuję.

Agnieszka Zielińska
Starostwo Powiatowe w Strzyżowie
Obwieszczenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 4 sierpnia 2015 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części rejestruje dwie miejscowości o nazwie Tropie – jedną w powiecie nowosądeckim, drugą w powiecie strzyżowskim. Obie nazwy odmieniają się tak samo – forma ich dopełniacza brzmi Tropia, co oznacza, że mają paradygmat nijaki (jak: pole – pola), a zatem pełna odmiana to:
M. To Tropie jest piękne.
D. Jadę do Tropia.
C. Jadę ku Tropiu.
B. Jadę przez Tropie.
N. Jestem przed Tropiem.
Ms. Jestem w Tropiu.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski