Trzymiesięcznik

Słowo trzy-miesięcznik jest używane potocznie oraz można je też znaleźć w publikacjach na temat czasopism. Logicznie rzecz biorąc, skoro istnieje dwumiesięcznik, to równie dobrze może istnieć trzy-miesięcznik, lecz niestety tego słowa nie odnalazłem w żadnym słowniku.
W związku z tym chciałem zapytać, czy słowo trzymiesięcznik może być używane zamiennie ze słowem kwartalnik? Co za tym idzie – czy może ono być używane oficjalnie jako synonim słowa kwartalnik?

Michał Cencelewicz
Trzymiesięcznik (słowo to piszemy łącznie, a nie z kreseczką) jest poprawnie utworzonym wyrazem. Nie jest rejestrowane przez słowniki i nie jest używane zapewne dlatego że czasopismo ukazujące się co trzy miesiące przyjęło się nazywać kwartalnikiem.
Nie ma jednak w nim nic błędnego i zapewne jego użycie nie będzie raziło, szczególnie jeśli odbiorcy przyzwyczają się do niego.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski