Turystyka bieszczadzka

Szanowni Państwo,
czy przymiotnik bieszczadzki utworzony od Bieszczad może być użyty w znaczeniu pochodzący/będący z Bieszczad czy tylko w znaczeniu dotyczący Bieszczad?
Konkretnie chodzi mi o to czy poprawnym byłoby użycie go w zwrocie: rozwój turystyki bieszczadzkiej jako przymiotnika określającego miejsce występowania turystyki a nie fakt, że taka a nie inna turystyka jest charakterystyczna dla tego obszaru i nie spotykana nigdzie indziej.
Z poważaniem,
MD
Przymiotniki zakończone na -ski (bieszczadzki należy do tej kategorii, gdyż mamy tu do czynienia z uproszczeniem grupy spółgłoskowej: Bieszczad- + -ski) zwykle nie mają bardzo wąskiego znaczenia – wskazują zwykle na ogólną treść związaną z rzeczownikiem.
Analogiczny do bieszczadzkiego przymiotnik górski, definiowany przez słownik (Uniwersalny słownik języka polskiego PWN pod red. S. Dubisza) jako ‘właściwy górom, odnoszący się do gór, występujący w górach’, może być użyty w wielu różnych kontekstach, z których wspomniany słownik notuje między innymi górskie wycieczki, wspinaczki. Można to uznać za analogię do turystyki bieszczadzkiej – ‘turystyki występującej w Bieszczadach’.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski