Tuvshinsanaa

Szanowna redakcjo,

głowię się nad odmianą nazwiska uczennicy z Mongolii – Tuvshinsanaa. Moje obecne stanowisko jest takie, że odmieniam to nazwisko podobnie jak rzeczownik „kobieta” nie stawiając przy tym apostrofu, tylko po prostu podmieniam końcówkę. Czy dobrze myślę?

Z poważaniem

Michał Zalewski

Mongolskie nazwisko Tuvshinsanaa ma w wygłosie długie a ([a:]), które w piśmie jest oddawane przez digrafem (dwuznak) aa. W związku z powyższym odmiana i jej zapis będą wyglądały następująco:

M. Tuvshinsanaa

D. Tuvshinsany

C. Tuvshinsanie

B. Tuvshinsanę

N. Tuvshinsaną

Ms. Tuvshinsanie

Adam Wolański