Tworzyć wspomnienia

Szanowni Państwo,
czy Polacy tworzą wspomnienia czy my je tylko mamy? Chodzi mi o czasownik, którego używa się, gdy wspomnienia jeszcze nie zaistnieją. Czy zdanie Jadę na kolonie, by stworzyć piękne wspomnienia jest poprawne, czy raczej mówi się Jadę na kolonie, by mieć piękne wspomnienia?
Pozdrawiam, AS
Szanowna Pani (Szanowny Panie?),
w opisanej sytuacji nie mówimy, że tworzymy wspomnienia (tworzyć wspomnienia to ‘pisać utwór literacki dotyczący minionych zdarzeń’) – powiemy: Jadę na kolonie, by mieć później co wspominać / by mieć piękne wspomnienia itd.
Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski