Tylko Apollo w mianowniku

Czy forma mianownika Apollin jest dopuszczalna (np. jako archaizm)? W przypisie do Promethidiona napisano: Współcześnie używana jest forma Apollo, co można by rozumieć, że kiedyś i Apollin był w łaskach. Mianownik w tekście się nie pojawia, a przypis jest do dopełniacza (Apollina), który współcześnie słowniki umieszczają pod Apollo.
(wspomniany przypis – zob. https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/promethidion.html#footnote-idm139931596965744 )
Niektóre nazwy osobowe pochodzenia greckiego i łacińskiego – historyczne i mitologiczne – mają formy oboczne – współczesne i przestarzałe, np. Horacy albo przestarz. Horacjusz, Ajschylos albo przestarz. Eschyl. Podobnie było w wypadku przywołanego w pytaniu imienia greckiego boga sztuki. Tyle tylko, że współczesne wydawnictwa normatywne wskazują przestarzałą mianownikową formę Apollin jako nieakceptowaną w normie wzorcowej.
Adam Wolański