Tylko: inkascy hodowcy i mezoamerykańscy rolnicy

Dzień dobry,
czy Mezoamerykańscy rolnicy, Inkascy hodowcy napiszemy dużą, czy małą literą? Nie wiem, czy mam ich traktować tak samo, jak polskich hodowców i niemieckich rolników? Bardzo dziękuję za pomoc. Sowa
Z ortograficznego punktu widzenia nie ma różnicy między polskim (niemieckim, słowackim, europejskim) rolnikiem czy hodowcą a hodowcą czy rolnikiem inkaskim czy mezoamerykańskim. Przymiotniki pochodzące od nazw własnych piszemy małą literą.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski