Tylko małe litery w wyrażeniu big data

Uprzejma prośba o podanie prawidłowej pisowni – wielką czy małą literą – terminu big data w polskim tekście. Chodzi o szerokie rozumienie tego terminu – zarówno w odniesieniu do wielkich zbiorów danych, jak i metodologii, a także (jak piszą niektórzy) zjawiska cywilizacyjnego. Skłaniam się do małych liter, ale zależy mi na mocnych argumentach dla autorów redagowanych tekstów.

Z poważaniem
Hanka
Szanowna Pani,
nie ma żadnych powodów, by wyrażenie big data zapisywać od wielkich liter – nie jest to nazwa własna.

Z poważaniem
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski