Tylko tak o

Szanowni Państwo,
bardzo ostatnio zaintrygowało mnie, czy potoczne powiedzenie tylko tak o (np. Tak o tylko umyj ręce) jest poprawne. Niedawno poznałam kogoś z innego rejonu Polski i ta osoba zwróciła mi uwagę, że jest to błąd, a wręcz że muszę pochodzić z Podlasia (rodzice pochodzą z Mazur i woj. kieleckiego). Nie wiem nawet, czy nie nabyłam tego w szkole. Uwaga nie na miejscu, to jedno, ale też kwestia tego czy rzeczywiście jest to niedopuszczalne w mowie potocznej.

md
Powiedzenie, które Pani przywołuje, jest potoczne, występuje w całej Polsce (a więc nie jest nacechowane regionalnie). Nie ma w nim nic złego – w wypowiedziach potocznych jest jak najbardziej poprawne.
Jedyne, co może w nim zastanawiać, to jego interpunkcja. Przed o można by (jak się zdaje) postawić dwukropek: tylko tak: o.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski