Tytuł cyklu powieściowego

Reguła https://sjp.pwn.pl/zasady/Tytuly-czasopism-i-cykli-wydawniczych-oraz-nazwy-wydawnictw-seryjnych;629390.html mówi o cyklach wydawniczych. Czy cykl powieściowy jest w tym sensie cyklem wydawniczym? Jeśli tytuł pierwszej powieści staje się później tytułem cyklu powieściowego, to należy pisać np. „Wszystkie zwierzęta żyjące w lesie” (tytuł powieści, małymi literami) i „Wszystkie Zwierzęta Żyjące w Lesie” (tytuł cyklu, wielkimi)?
W języku ogólnym pojęcie cyklu wydawniczego oraz serii wydawniczej stosuje się właściwie zamiennie. Pojęcia te odnoszą się do ciągu samoistnych publikacji zwykle różnych autorów o nieokreślonym terminie zakończenia edycji, związanych wspólną problematyką, wspólnym tytułem i/lub znakiem uwidocznionym na okładce i karcie tytułowej, jednolitym formatem oraz szatą graficzna. Normy ortograficzne odnoszą się właśnie do tego rodzaju wydawnictw seryjnych. Nakazują zapisywać wszystkie wyrazy samodzielne znaczeniowo wchodzące w skład takich tytułów od wielkich liter, np.

Biblioteka Laureatów Literackiej Nagrody Nobla
Seria z Jamnikiem
Świat Podróży i Przygód

Normy ortograficzne nie kodyfikują natomiast zapisu tytułu cyklu literackiego, a więc utworów, które zachowują swą odrębność i samodzielną historię, ale równocześnie łączą się z innymi pozycjami w większą całość kompozycyjną (powiązania dotyczą zazwyczaj postaci, motywu, idei, gatunku, problematyki itp.). Szybka kwerenda pozwala stwierdzić, iż uzus w zakresie pisowni tytułów cyklu jest odmienny w porównaniu z tytułami omówionych wcześniej wydawnictw seryjnych, por.

Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą
Dagome iudex
Klątwy, mikroby i uczeni
Komedia ludzka
Ojciec chrzestny
Opowieści rodu Otori
Pieśń lodu i ognia
Saga o wiedźminie
Saga o wojnie światów
Strrraszna historia
W poszukiwaniu straconego czasu
Adam Wolański