Ukośnik w zapisie cen

Szanowni Państwo,
chciałbym uzyskać odpowiedź na następujące pytanie: Jak powinno się poprawnie pisać zwrot „x złotych za sztukę”:
1. x zł / sztuka
2. x zł / za sztukę
3. x zł / sztukę
Pozdrawiam serdecznie
Jakub
Ukośnik zastępuje wyraz za, więc użycie i kreski ukośnej, i przyimka za jest redundantne. Tego rodzaju zapisy wymagają ponadto skrótowego zapisu jednostek sprzedaży. Dlatego też najlepszy zapis to: 100 zł/szt., czytany jako całe, odmienne wyrażenie: sto złotych za sztukę.
Adam Wolański