Ukośnik w zapisie lat

Szanowni Państwo,
serdecznie proszę o odpowiedź na nurtującą mnie kwestię, dotyczącą zapisu dat, np. roku szkolnego czy sezonu rozgrywek piłkarskich. Chciałbym się dowiedzieć, która wersja zapisu jest poprawna – 2011/2012, 2011/12 czy 2011-2012.
Ukośnik między cyfrowym zapisem lat oznacza, że mamy do czynienia albo z bezpośrednim przełomem roku (momentem, w którym jeden rok się kończy, a drugi zaczyna), albo też okresem obejmującym drugą połowę pierwszego roku oraz pierwszą połowę roku drugiego ze wskazywanych w zapisie. Zazwyczaj w tym drugim wypadku chodzi o sezon artystyczny, rok szkolny albo akademicki. W zapisach tego typu można zarówno drugą datę roczną podać w całości, jak i skrócić do dwóch ostatnich cyfr, por. np. w roku akademickim 1992/1993, na przełomie 1973/74 roku. Niewskazane jest używanie w drugiej dacie rocznej tylko jednej cyfry (nie: 1973/4).
Zapis z użyciem dywizu (2011-2012 lub 2011-12) albo półpauzy (20112012 lub 201112) ma nieco innych charakter, dopuszcza m.in. to, że jakaś czynność mogła trwać nieprzerwanie od 1 stycznia 2011 r. do 31 grudnia 2012 r.
Adam Wolański