Urbex

Witam,
pytanie związane jest z terminem urbex. Chociaż jest to słowo obcojęzyczne, to mocno kłuje mnie w oczy jego odmiana – urbexu, urbexowi, urbexowe. Czy dopuszczalne jest użycie formy z ks zamiast x w odmianie – urbeksu, urbeksowi, urbeksowe?

Będę niezwykle zobowiązany za pomoc.
Jeżeli w mianowniku występuje x na końcu wyrazu, to zamiana x na ks jest możliwa wyłącznie w miejscowniku, choć poprawna jest też forma z x. Inaczej mówiąc – we wszystkich przypadkach oprócz miejscownika zapisujemy x, a w miejscowniku możemy zapisać x (o urbexie) lub ks (o urbeksie).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski