Urząd Miasta Gdyni

Uprzejmie proszę wskazanie poprawnej formy: Urząd Miasta Gdyni czy Urząd Miasta Gdynia.
Czy nazwa miasta powinna być w tym wypadku w mianowniku czy w dopełniaczu?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Ania L.
W wyrażeniach typu urząd miasta, prezydent miasta, rada miasta rzeczownik miasto wchodzi z nazwą własną w związek zgody. Poprawne zatem połączenia to Urząd Miasta Gdyni, Prezydent Miasta Poznania itd. Niektóre miasta stosują tu jednak związek rządu (por. Urząd Miasta Siedlce), co jednak nie jest zalecane.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski