Usłyszycie państwo…?

Szanowni Państwo!
Pracuję w jednej z rozgłośni radiowych i ostatnio wywiązała się dyskusja na temat stosowania form czasownika występujących przy wyrazie państwo. Czy prawidłowe jest użycie: „Za chwilę usłyszycie państwo…” czy też: „Za chwilę usłyszą państwo….”? Która z tych form jest poprawna? Usłyszycie państwo to wg mnie nienaturalne połaczenie formy za chwile usłyszycie z dodatkiem grzecznościowego państwo. Lepsze wydaje mi się sformułowanie usłyszą państwo, ale opinie na ten temat są podzielone. Bardzo proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuję
MK
Trafił Pan w sedno, pisząc, że „opinie na ten temat sa podzielone”. Niektórzy dopatrują się analogii między usłyszycie państwo a kup pan (cegłę) i krytykują tę konstrukcję jako niepoprawną. Inni natomiast odbierają usłyszycie Państwo jako nieco mniej oficjalny wariant zwrotu usłyszą Państwo. Sam używam obu konstrukcji, pierwszej (tej mniej oficjalnej) często wobec studentów, i nie zauważyłem, żeby słuchacze czuli się urażeni. Myślę, że w radiu też można stosować obie, zależnie od stopnia oficjalności rozmowy.
Mirosław Bańko