Utwórz, stwórz – po raz drugi

Czytałam wyczerpującą odpowiedź na pytanie o czasowniki utwórz i stwórz, pani Katarzyny Kłosińskiej.
Zastanawia mnie, jak odnieść się do konkretnego sformułowania stwórz drzewo genealogiczne. Czy nie lepiej brzmi: utwórz drzewo genealogiczne? Mam na myśli sytuację, kiedy chcemy takie drzewo rozpocząć od zera i w ramach strony internetowej.
Bardzo jestem ciekawa Pana/Pani opinii i z niecierpliwością czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie,
Ruski Kosmonauta
Jak wspomniałam na zakończenie porady (https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Utworzyc-a-stworzyc;19482.html): „Nie ma ścisłych zasad, które by mówiły, z czym łączymy utworzyć, a z czym tworzyć – na ogół kierujemy się tu intuicją”. Dlatego też zwrot utwórz drzewo genealogiczne jest tak samo poprawny jak stwórz drzewo genealogiczne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski