Używam kleju

Nie znalazłem w Poradni odpowiedzi na frapujące mnie zagadnienie odnośnie zaimka który (którego). Zdanie Użyję kleju, który pozostawia ostry zapach nie budzi wątpliwości, lecz gdy zacznę zdanie od podmiotu, zwątpienie narasta:
1. Klej, który użyję, pozostawia ostry zapach.
2. Klej, którego użyję, pozostawia ostry zapach.
Który wariant jest prawidłowy?
Z wyrazami szacunku.
Czasownik użyć / używać wymaga dopełniacza, a zatem poprawna jest forma Klej, którego użyję, pozostawia ostry zapach.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski