Vaping czy waping?

Szanowni Państwo!
Nurtuje mnie od kilku dni zapis słowa vaping w znaczeniu ‘palenie e-papierosów’. Czy wyraz ten powinniśmy spolszczać fonetycznie i zapisywać jako waping czy trzymać się oryginalnej pisowni?
Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź.
Z zapożyczeniami na ogół jest tak, że początkowo występują w polszczyźnie w oryginalnej postaci, a potem ulegają spolszczeniu. Dlatego na razie oba warianty pisowniane można uznać za poprawne; można sądzić, że wersja zaadaptowana do naszego języka (waping) przyjmie się dość szybko, bo występuje już w tekstach.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski