Vestroia

Szanowni Państwo,
mam problem z odmianą nazwy Vestroia (to nazwa świata funkcjonująca w takiej – chyba niezbyt szczęśliwej – formie w grze i kreskówce). Czy dopełniacz będzie brzmiał Vestroi, czy też Vestroii?
Z góry dziękuję za pomoc
Dagmara Powolny
Nasze reguły pisowni nie rozstrzygają tego problemu jednoznacznie. Jest jednak oczywiste, że powinniśmy tu zastosować zasadę [19] WSO, z której (mimo wątpliwości) wynika, że w dopełniaczu, celowniku i miejscowniku powinno być Vestroi. W bierniku i narzędniku należy pisać Vestroię, Vestroią.
Jan Grzenia