Vicenza

Szanowni Państwo,
Która z form miejscownika słowa Vicenza jest poprawna: Vicenzy czy Vicenzie? Np. katedra w Vicenzy czy Vicenzie?
Dziękuję za odpowiedź
Ignacy Miś
Problem polega na tym, czy odmianę nazwy tego włoskiego miasta oprzeć na pisowni czy wymowie [wiczenca]. Bez wątpienia częściej użyjemy jej w mowie, toteż na tej podstawie utworzymy następujące formy fleksyjne: do Vizenzy, ku Vicenzy, przez Vizenzę, za Vizenzą, w Vizenzy. Zalecam użycie takich form również w piśmie.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski