Vogue

Dzień dobry,
czy odmienne jest słowo Vouge – marka papierosów. Jeśli tak, to czy w odmianie stosuje sie apostrof: Vogue'a, Vouge'ów?
D.W.
Nie Vouge, tylko Vogue (czyt. [voug]), co znaczy 'moda'. Tak nazywa się periodyk poświęcony modzie, a odmienia się z apostrofem, gdyż końcowe -e nie jest wymawiane. „Świat w Vogue'a dla większości kobiet na świecie pozostanie światem niedostępnym” – czytamy na jednej ze stron internetowych.
O istnieniu papierosów tej nazwy nie miałem pojęcia, więc mogę jedynie przypuszczać, że ich nazwa jest odmienna tak samo jak nazwa pisma. A jeśli jeden papieros tej marki można nazwać tym słowem, to czym on jest? Pewnie vogiem (małą literą i bez apostrofu, ponieważ końcowa spółgłoska się zmienia). Znalazłem nawet przykład takiej odmiany w czyimś blogu: „Więc się wydepilowałam, wykąpałam, zaciągnęłam kolejnym vogiem”.
Mirosław Bańko, PWN