W Euro 2012 czy na Euro 2012?

Którego przyimka należy użyć w zdaniu Polski piłkarz strzelił gola na/w Euro 2012?
Wyrażenie Euro 2012 (i ogólnie sama nazwa Euro) jest potocznym określeniem mistrzostw Europy, a zatem można uznać, że przejmuje wymagania składniowe swojego synonimu. Skoro więc mówimy: Strzelił gola na mistrzostwach Europy, powiemy także Strzelił gola na Euro.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski