W dniu siódmym kwietnia

Szanowna Poradnio,
jak poprawnie odmienić liczebniki w podanym zdaniu: W dniach 7 i 8 kwietnia przy zakupie okularów można skorzystać z darmowej porady lekarza? W dniach siódmym i ósmym kwietnia czy w dniach siódmego i ósmego kwietnia?
Powiemy: W dniach siódmym i ósmym kwietnia…. Możemy też pominąć wyrażenie w dniach i wówczas zdanie będzie miało postać: Siódmego i ósmego kwietnia… .
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski