W kontakcie

Jakie jest znaczenie wyrażenia jesteśmy w kontakcie, tak często używanego w języku mówionym? Nie rozumiem jego znaczenia. Czy to jest pustosłowie, czy ma jakieś przenośne lub ukryte znaczenie?
(Jesteśmy) w kontakcie jest frazeologizmem zapożyczonym z języka angielskiego (in touch) wypowiadanym zwykle na końcu rozmowy po to, by podkreślić, że jeszcze będziemy się ze sobą kontaktować. Czasami – żartobliwie – używa się formy jesteśmy w intaczu, wskazującej na pochodzenie wyrażenia.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski