W ogóle

Szanowni Państwo!
Jak należy wymawiać w ogóle? Czy jako dwa wyrazy z akcentem na ó (tak jak w szczególe), czy jako jeden wyraz z akcentem na o? Druga wersja jest popularna np. wśród aktorów czy lektorów. Jest jeszcze wogle, ale tę odrzucam.

Pozdrawiam,
Marcin Nowak
Słusznie, że odrzuca Pan wymowę [wogle / w ogle], bo ta jest niepoprawna. Poprawne są dwa sposoby akcentowania wyrażenia w ogóle – z akcentem na przedostatnią sylabę [w ogule] oraz z akcentem na trzecią sylabę od końca [w ogule].
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski