W sklepie internetowym

Szanowni Państwo,
planuję założyć sklep internetowy. Na stronie chciałbym umieścić informacje o sposobach dostawy i płatności. I tu mam wątpliwość: na stronach widzą zamiennie stosowane pojęcia: sposoby dostawy, metody dostawy i formy dostawy i analogicznie sposoby płatności, metody płatności i formy płatności.
Którą formę uznają Państwo na najbardziej naturalną i odpowiednią? Ja się skłaniam ku sposoby dostawy i sposoby płatności.
Szanowny Panie,
najbardziej naturalne są sposoby dostawy i sposoby płatności. Podobne odczucia można mieć wobec wyrażeń formy dostawy i formy płatności. Najmniej odpowiednie są metody dostawy i metody płatności, gdyż rzeczownik metoda jednak odnosi się do trochę innych działań (metody pracy, metody wychowawcze, metody zarządzania itd.).
Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski