W trasę!

Czy poprawne jest użycie przyimka z rzeczownikiem W trasę!, jeśli nie chodzi o podróż koncertującego muzyka? Mam wrażenie, że lepiej powiedzieć  W drogę!, a rzecz dotyczy szlaku turystycznego. Dziękuję za odp. i pozdrawiam :)

Standardowo mówimy: W drogę!, jednak nie zawsze musimy się posługiwać utrwalonymi formami. Nie ma nic złego w ożywianiu leksyki, jeśli tylko nowe zwroty, wyrażenia czy frazy są sensowne, a taką cechę można przypisać formule W trasę!

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski