W wypadku czy w przypadku

Szanowni Państwo,
czy zwrot w wypadku w sensie w przypadku jest błędny? Jeśli tak, to dlaczego?

Joanna B.
Szanowna Pani,
domyślam się, że interesują Panią użycia typu W wypadku niespełnienia przez kandydatów wymagań zostanie ogłoszona nowa rekrutacja / W przypadku niespełnienia przez kandydatów wymagań zostanie ogłoszona nowa rekrutacja, a więc takie, w których w wypadku / w przypadku ma znaczenie ‘w sytuacji, w razie’. Otóż poprawne są obie konstrukcje – i w wypadku, i w przypadku – a jako niepoprawna była przez lata wskazywana ta druga (w przypadku), natomiast w wypadku zawsze uchodziła za poprawną.

Z poważaniem
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski